Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
3 + 1 =
zdjęcie
Mateusz Danielak, zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski, został mistrzem Polski młodzieżowców w grze pojedynczej w badmintonie. Zawody odbyły się w miniony weekend w Białymstoku.
Podczas rozegranych w miniony weekend (12-13.09) w Białymstoku zawodów Mateusz Danielak zdobył swój jedenasty medal w mistrzowskiej imprezie, w tym już trzeci z najcenniejszego kruszcu.
Piotrkowianin w drodze do tytułu pokonał pięciu rywali. W finałowym pojedynku zwyciężył Jana Lewandowskiego z Kolejarza Częstochowa w dwóch setach: 21:9, 21:15.

- Jestem oczywiście niezwykle szczęśliwy z kolejnego tytułu mistrzowskiego – komentuje swój sukces Mateusz Danielak. - Nie ukrywam, że występowałem w roli faworyta, co miało naturalnie swoje plusy i minusy. Udało mi się jednak udźwignąć ten ciężar. Zmotywowany byłem dodatkowo chęcią pewnego rewanżu za ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców rozegrane w rodzinnym Piotrkowie, w których nie zdołałem wywalczyć złota i skończyło się na srebrnym krążku.

W białostockich mistrzostwach wystąpiły jeszcze dwie zawodniczki reprezentujące piotrkowski klub, Magdalena Dudzińska i Lidia Duczkowska, które niestety zarówno w grze pojedynczej, jak i w grach podwójnych zakończyły swój udział w turnieju na pierwszej rundzie.

***
Zdjęcie od nr 1 do nr 6 - Mateusz Danielak podczas mistrzostw Polski w badmintonie rozegranych w Białymstoku.