Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Kamil Majchrzak zagra w US Open

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
zdjęcie
Kamil Majchrzak wystąpi w drugim tegorocznym turnieju wielkoszlemowym. We wtorek (1.09) piotrkowianin zagra w pierwszej rundzie US Open.
Turniej, który tradycyjnie odbywa się w Nowym Jorku, jest drugim tegorocznym turniejem tzw. Wielkiego Szlema. Do tej pory tenisiści zagrali tylko w Australian Open. Ze względu na pandemię koronawirusa paryski turniej Roland Garros przeniesiono na przełom września i października, a Wimbledon odwołano.

W Australii Kamil nie zagrał z powodu kontuzji, dlatego występ w Nowym Jorku będzie dla niego pierwszym występem w Wielkim Szlemie w tym roku.
W pierwszej rundzie przeciwnikiem Kamil Majchrzaka miał być jeden z czołowych tenisistów świata Francuz Benoit Paire. Tak się jednak nie stanie. Tuż przed rozpoczęciem gier wszyscy zawodnicy zostali przebadani na obecność COVID-19. Badanie wykazało, że francuski tenisista ma koronawirusa. Zgodnie z regulaminem zawodnik musiał wycofać się z turnieju. Jego miejsce zajął Hiszpan Marcel Granollers i to on będzie przeciwnikiem Kamila Majchrzaka w pierwszej rundzie turnieju.

Piotrkowianin ma bardzo dobre wspomnienia z gry w US Open. W ubiegłym roku nasz tenisista na kortach Nowego Jorku osiągnął życiowy sukces dochodząc do trzeciej rundy turnieju.
Pierwszy mecz piotrkowianin rozegra już we wtorek. Zapraszamy do kibicowania i zachęcamy wszystkich do trzymania kciuków za naszego zawodnika.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Kamil Majchrzak.
← powrót