Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Aktywne lato zapaśników AKS

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
zdjęcie
Młodzi zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego nie narzekali latem na nudę. Piotrkowscy zapaśnicy przygotowywali się do nowego sezonu - rozwijali umiejętności na obozach, a najlepsi trenowali także na zgrupowaniach reprezentacji Polski.
Lato to najlepszy okres, by część zajęć na sali zastąpić innymi formami treningu zapaśniczego. Bieg i inne zajęcia ogólnorozwojowe w terenie, kajaki, pływanie – to przykłady aktywności budujących siłę i wytrzymałość, czyli cechy bardzo potrzebne w trakcie długiego sezonu walk na macie.

Wszystkie młodzieżowe grupy Atletycznego Klubu Sportowego miały możliwość uczestniczenia w wyjazdowych obozach: kadeci i juniorzy spędzili czas na Mazurach w leżących niedaleko Giżycka Wydminach, a młodzicy oraz sekcja kobieca trenowali w Okunince, miejscowości położonej na Lubelszczyźnie nad jeziorami Czarnym, Białym, oraz Glinki.

Kończące się lato było wyjątkowe także dla piotrkowskich zapaśników reprezentujących nasz kraj. Stałą bywalczynią obozów kadry narodowej kadetek jest Wiktoria Jaroniek, która z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii wiekowej trenowała aż trzy razy: w Poznaniu, Białogardzie i Siedlcach. W stolicy Wielkopolski spotkała się także kadra kadetów, gdzie doświadczenie zbierali nasi zawodnicy Mateusz Dawid i Kacper Chodakowski.
Przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio to z kolei cel nr 1 Mateusza Bernatka i Magomedmurada Gadżijewa. Obaj piotrkowscy zawodnicy są ważnymi postaciami seniorskich reprezentacji Polski. Bernatek tego lata trenował już w Cetniewie, Giżycku i Zakopanem, a obecnie przebywa w Spale.

- W naszym klubie staramy się kompleksowo podchodzić do treningów i wiemy, jak je wartościowo urozmaicić. Same tylko zajęcia na macie mogą stać się dla najmłodszych zawodników nużące, więc taka „letnia” forma jest nie tylko miłą odmianą, ale także pokazuje jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.
- Wyjazdowe obozy letnie, podobnie jak treningi w sali, są w naszym klubie bezpłatne. To nie jest bez znaczenia u progu nowego roku szkolnego, kiedy rodzice najczęściej szukają dodatkowych zajęć, które pomogą w rozwoju fizycznym ich dzieci. Dlatego gorąco polecam treningi zapaśnicze w Atletycznym Klubie Sportowym – zaprasza prezes AKS.
← powrót