Dzisiaj: Poniedziałek 21 września 2020

Sztuczna murawa na Concordii coraz bliżej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
zdjęcie
Już za kilkanaście dni środowisko piłkarskie cieszyć się będzie z boiska ze sztuczną nawierzchnią, jakie budowane jest na stadionie miejskim "Concordia". To pierwsze tak duże boisko z syntetyczną trawą w mieście.
Na stadionie przy ulicy Żwirki wielkimi krokami zbliża się ku końcowi budowa kompleksu sportowego, na który złożą się boiska: do gry w piłkę nożną ze sztuczną trawą o wymiarach 92x59 metrów oraz wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 32x19 metrów.
- Boisko piłkarskie jest praktycznie wybudowane, pozostało jedynie ustawienie bramek. Natomiast plac do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona (wraz ze stanowiskiem sędziowskim) czeka już tylko na malowanie linii, ustawienie piłkochwytów i montaż wyposażenia - relacjonuje wiceprezydent Andrzej Kacperek, który odwiedził teren inwestycji.

Nowy kompleks będzie w pełni wyposażony, oświetlony oraz ogrodzone piłkochwytami. Wzdłuż linii bocznych zostaną ustawione ławki rezerwowych (piłka nożna) oraz standardowe ławki parkowe.
Dodatkowo w ramach inwestycji wybudowany został zbiornik odwadniający boiska (tzw. zbiornik odparowujący).

Zgodnie z umową boiska mają być gotowe do końca sierpnia, ale zaawansowanie prac jest już duże, więc jest szansa, że na nowych boiskach będzie można zagrać jeszcze przed zakończeniem wakacji.
Koszt budowy boisk wynosi ponad 3 mln złotych. Miasto ze swojego budżetu wyda jednak zdecydowanie mniej. Dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi na realizację inwestycji pozyskaliśmy 1,3 mln zł z programu „Sportowa Polska” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu.
← powrót