Dzisiaj: Poniedziałek 21 września 2020

Ostatnie prace na Pereca

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
Dobiega końca przebudowa ulicy Pereca wraz z włączeniem w Al. Kopernika i Wojska Polskiego. Dzięki inwestycji ułatwimy dojazd w rejon rewitalizowanego Starego Miasta.
Modernizacja ul. Pereca rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku i realizowana jest w formule "projektuj i buduj". Oprócz poprawy estetyki inwestycja zmienia także organizację ruchu w tym rejonie Starego Miasta.

Obecnie trwają prace związane z nasadzeniem zieleni na remontowanym odcinku. Dobiegają także końca roboty przy murze oporowym osłaniającym komorę, w której biegnie ciepłociąg. Po nich pozostanie wylanie asfaltu na pozostałym fragmencie i wykonanie skrzyżowania z Al. Kopernika.
- Zarówno wjazd jak i zjazd w ulicę Pereca od strony Kopernika wyłożony zostanie kostką betonową. Skrzyżowanie będzie lekko wyniesione, co zwiększy bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Takie rozwiązanie umożliwi również łatwiejszy dostęp do ciepłociągu w razie jakiejkolwiek awarii - zaznaczają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.

- Połączenie ulicy Pereca z ul. Wojska Polskiego i Al. Kopernika pozwoli jeszcze bardziej otworzyć rejon Starego Miasta i Podzamcza dla turystów oraz potencjalnych inwestorów. Będzie to kolejna alternatywa dojazdu do zabytkowej części Piotrkowa, ale zarazem nie bedzie to droga przelotowa – mówi prezydent Krzysztof Chojniak, który odwiedził plac budowy.

Wzdłuż ulicy Pereca powstaną dwa deptaki podkreślające charakter bulwarów nad Strawą, które zostaną wyłączone z ruchu kołowego. Pierwszy z deptaków powstanie na odcinku od ul. Starowarszawskiej do ul. Garncarskiej (jezdnia zachodnia), a drugi na części od ul. Starowarszawskiej do ul. Zamkowej (jezdnia wschodnia).
← powrót