Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Concordia ma boisko ze sztuczną trawą

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
zdjęcie
Miniturniejem piłkarskim dla dzieci oficjalnie otworzyliśmy nowy kompleks boisk ze sztucznymi nawierzchniami na stadionie miejskim „Concordia”.
W czwartkowe (17.09) popołudnie uroczyście rozpoczęliśmy grę na nowo wybudowanym kompleksie na stadionie miejskim "Concordia". W ramach inwestycji miasto wybudowało dwa boiska: piłkarskie z syntetyczną trawą o wymiarach 92x59 metrów oraz wielofunkcyjne z poliuretanową nawierzchnią do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona o wymiarach 32x19 metrów.

- Ten obiekt to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie całego środowiska piłkarskiego w Piotrkowie Trybunalskim – mówił prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając, jak ważne w realizacji inwestycji było dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Dzięki pozyskanym pieniądzom mogliśmy wybudować dwa boiska. W tym miejscu serdeczne podziękowanie składam Panu wicewojewodzie Krzysztofowi Cieciórze, który osobiście był zaangażowany w pozyskanie tych pieniędzy – podkreślił prezydent.

Z obiektu korzystać będzie mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Już dziś na stadionie miejskim „Concordia” gra i trenuje około 1000 osób. Są to zarówno dzieci, które uczą się gry w piłkę w naszych klubach (trenuje tutaj 28 grup młodzieżowych), jak i seniorzy z zespołu "Concordii" oraz zawodnicy Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

- Dzięki temu obiektowi będziecie mieć świetne warunki do rozwijania swojej sportowej pasji – podkreślił obecny na otwarciu wicewojewoda Ciecióra, który nie ukrywał, że zazdrości młodym adeptom takich warunków do gry.
- Od dziecka uwielbiałem grać w piłkę, ale my mogliśmy tylko pomarzyć o takich warunkach do treningów. Macie fantastyczne boisko ze świetną murawą. Jestem przekonany, że na tych boiskach wychowają się zawodnicy, którzy pójdą w ślady najlepszych polskich piłkarzy, na czele z Robertem Lewandowskim – mówił Krzysztof Ciecióra.

Koszt budowy nowych boisk wyniósł około 3 mln 350  tys. zł, a miasto na realizację inwestycji pozyskało 1 mln 200 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z okazji otwarcia kompleksu Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował miniturniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2007/08. W zabawie wzięły  udział zespoły: Akademii Piłki Nożnej, UKS "Concordia" 1909 oraz Piotrcovia. Rozgrywki zorganizowano systemem "każdy z każdym". Grano jedną 20-minutową połowę (APN - Piotrcovia 0:2; Piotrcovia - UKS Concordia 5:1, APN - UKS Concordia 0:4).
Dla wszystskich drużyn uczestniczących w turnieju przygotowano zestaw słodkich upominków, zaś dla najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn czekały indywidualne wyróżnienia. Nagrody trafiły do: Dominika Bajurskiego - Piotrcovia, Szymona Małeckiego - APN oraz Szymona Pisarka - UKS Concordia.

Przypominamy, że na stadionie miejskim "Concordia" oprócz nowo wybudowanego kompleksu znajdują się jeszcze dwa pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę nożną z naturalną nawierzchnią oraz stadion lekkoatletyczny z krytą trybuną.
← powrót