Dzisiaj: Poniedziałek 21 września 2020

Sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury znów nosi imię Jana Kilińskiego. Uroczystości ponownego nadania imienia patrona rzemieślników odbyła się w piątkowe (18.09) południe.
W Piotrkowie Trybunalskim pobito dziś rekord Polski w skokach głową w dół (head down). Wyjątkowo efektowne wydarzenie odbyło się w piątek (18.09) na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
„Elektromobilność przyszłością motoryzacji” - to tytuł eventu, który w piątek (18.09) odbył się na parkingu przed Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
Na zmodernizowanej ulicy Pereca zmieniło się prawie wszystko. W piątek (18.09) nową drogę – już połączoną z Al. Kopernika i ul. Wojska Polskiego – oficjalnie otworzył prezydent Krzysztof Chojniak.
Miniturniejem piłkarskim dla dzieci oficjalnie otworzyliśmy nowy kompleks boisk ze sztucznymi nawierzchniami na stadionie miejskim „Concordia”.
17 września 1939 roku ZSRR wbił nóż w plecy walczącej z hitlerowskim najeźdźcą II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski.
W Szkole Podstawowej nr 12, u jednego z uczniów, zdiagnozowano zakażenie wirusem COVID-19. W placówce natychmiast wdrożone zostały wszystkie procedury bezpieczeństwa.  
17-09-2020

Razem od 50 lat

Cztery piotrkowskie pary świętowały dziś (17.09) jubileusze małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Oferta sprzedaży działek pod budowę domu za 50 % ceny, losy targowiska przy "hali" oraz wprowadzenie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca – to tematy czwartkowego (17.09) wywiadu prezydenta Krzysztofa Chojniaka w radiu Strefa FM.
W czwartek (17.09) rozpoczyna się remont ul. Rakowskiej. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę oraz – jeśli to tylko możliwe – omijanie tego fragmentu drogi.