„Młode Stare Miasto”: powstają nowe mieszkania

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
zdjęcie
24 rodziny zamieszkają w nowych mieszkaniach, które powstają w modernizowanych kamienicach przy ulicach: Garncarskiej, Zamurowej i Starowarszawskiej. 
Inwestycja jest częścią projektu „Młode Stare Miasto”, którego celem jest szeroko pojęta rewitalizacja najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego.

- Chcemy stworzyć w tym miejscu atrakcyjne osiedle mieszkaniowe. Robimy to poprzez renowacje istniejących kamienic, a także budowę nowych mieszkań – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak przypominając, że w ubiegłym roku 31 rodzin zamieszkało w nowej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej, a rok wcześniej 15 rodzin otrzymało mieszkania w kamienicy i oficynie, które wybudowano od podstaw przy ul. Garncarskiej.
- Odbudowa tkanki mieszkaniowej da impuls do rozwoju przedsiębiorczości: handlu, usług, gastronomii, a to przełoży się na ożywienie zabytkowej części Piotrkowa Trybunalskiego – dodaje prezydent Chojniak.

Trwające kompleksowe modernizacje istniejących kamienic przy ulicach: Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5 całkowicie odmienią wizerunek tego fragmentu Starego Miasta. Remont przechodzą: dach, elewacje i klatki schodowe. Wymieniane są wszystkie instalacje, a budynki podłączone zostaną do miejskiej sieci ciepłowniczej. W środku urządzone zostaną nowe mieszkania w standardzie „pod klucz”.
Oprócz 24 nowych mieszkań w zmodernizowanych kamienicach powstaną także 3 lokale usługowe.

Tymczasem miasto przygotowuje się już do kolejnych kompleksowych modernizacji zabytkowego budynku. Już niedługo prace powinny rozpocząć się w kamienicy przy ul. Starowarszawskiej 6, gdzie zaplanowano remont elewacji części wspólnych oraz zagospodarowanie parteru na cele społeczne.
← powrót