Dofinansowania na „Kulturę w sieci”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
zdjęcie
Miejskie jednostki kultury pozyskały dofinansowanie w ramach programu „Kultura w sieci” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.  
Na program Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło 60 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na działania związane z prezentacją wydarzeń kulturalnych i udostępnianiem zasobów kulturalnych online.
Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

64 tys. złotych z programu otrzymał Miejski Ośrodek Kultury, który będzie realizował projekt „Piotrków, którego nie znacie”. Dzięki tym pieniądzom Telewizja Piotrków wyprodukuje i wyemituje odcinkowy serial opowiadający o ciekawostkach i mało znanych faktach związanych z naszym miastem. Program będzie emitowany zarówno w internecie, jak i telewizji.
38 tys. złotych przyznano Ośrodkowi Działań Artystycznych na realizację cyklu wirtualnych wystaw „Przestrzeń zamknięta/otwarta”.
Najwięcej środków – 84 tys. złotych – otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna, która będzie realizować projekt „Piotrkowskie legendy w sieci”.
- Dzięki tym pieniądzom stworzymy internetową grę, która będzie miała na celu zaangażowanie odbiorcy w proces odkrywania treści legendy poprzez udział w minigrach czy quizach – wyjaśnia Renata Wojtczak, dyrektor MBP.
← powrót