Boiska coraz bliżej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
Jeszcze w tym roku do dyspozycji piotrkowian oddane zostaną nowe boiska na stadionie miejskim „Concordia”. Prace są już zaawansowane.
Nowy kompleks będzie się składał z dwóch placów do gier: piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 92x59 metrów oraz wielofunkcyjnego o wymiarach 32x19 metrów z poliuretanową nawierzchnią, które będzie służyło do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona (wraz ze stanowiskiem sędziowskim).
Ponadto wzdłuż linii bocznych zostaną ustawione ławki rezerwowych (piłka nożna) oraz standardowe ławki parkowe.

Prace są już mocno zaawansowane. Wymieniono grunt pod place do gry, a obecnie układana jest podbudowa. Równocześnie kończą się prace przy budowie zbiornika odparowującego.
- Zbliżamy się do układania nawierzchni boisk. Potem pozostanie jeszcze zainstalowanie piłkochwytów, bramek oraz oświetlenia – relacjonują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.
Boiska mają być gotowe w drugiej połowie tego roku.

Koszt budowy obiektu wyniesie niecałe 3 mln 200 tys. zł. Miasto ze swojego budżetu wyda jednak zdecydowanie mniej. Dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi na realizację inwestycji pozyskaliśmy 1,3 mln zł z programu „Sportowa Polska” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu.
← powrót