Dzisiaj: Sobota 31 paździenika 2020

Jeszcze tylko przez trzy dni można głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego 2021. Publikujemy liderów w poszczególnych kategoriach tuż przed końcem głosowania.
Ul. Staszica została otwarta dla ruchu. To znak, że zakończyła się inwestycja, której najważniejszym elementem była budowa wodociągu wraz z dziesięcioma przyłączami do nieruchomości.
Od piątku (30 października) do niedzieli (1 listopada) włącznie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie piotrkowskich cmentarzy.
Ze względu na problemy techniczne związane z transmisją on-line XXVIII Sesja Rady Miasta została przeniesiona na godz. 18:30.
Dziś (29.10) w swoją ostatnią ziemską drogę wyruszył Rafał Orlewski, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego, harcmistrz, polonista, poeta, członek Związku Literatów Polskich i wychowawca wielu pokoleń młodzieży.
Uchwalenie stawek za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na 2021 rok - to jedna z uchwał podjęta podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. Choć w tym przypadku rola radnych ogranicza się do przyjęcia stawek, które wynikają z przetargu. 
Letnia scena, plac zabaw i siłownia, tysiące nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów oraz podest widokowy z leżakami – to tylko część z nowości, jakie pojawią się w parku Belzackim.
„Ocalić od zapomnienia” - pod takim hasłem będzie prowadzona kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na piotrkowskich nekropoliach. Ze względu na pandemię zbiórka prowadzona będzie na portalu zrzutka.pl
Rozpoczął się kolejny etap prac na modernizowanej ul. Zalesickiej. W środę (28.10) na drodze wylewano pierwszą warstwę asfaltu.
29 października odbędzie się XXVIII Sesja Rady Miasta. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostaną zorganizowane w sposób korespondencyjny.