Już po raz szósty w Piotrkowie odbędzie się Dzień Głośnego Czytania Biblii. Ze względu na trwającą pandemię przeprowadzony będzie w zmienionej formie.
To już ostatnie dni, aby wziąć udział w IV edycji konkursu rękodzieła artystycznego „Kraina czarów”. Prace można nadsyłać do piątku (30.10).
26-10-2020

Ze sztuką raźniej

„Pierwsza linia” to tytuł najnowszej wystawy Ośrodka Działań Artystycznych. Tym razem bez oficjalnego wernisażu, od soboty 24 października ekspozycja jest dostępna w galerii przy ul. Sieradzkiej 8.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci do 14 lat do wzięcia udziału w corocznym konkursie plastycznym „Tradycje świąteczne”. Ze względu na sytuację związaną z pandemią konkurs nie może odbyć się w formie tradycyjnej i zrealizowany zostanie w systemie on-line.
W Roku Papieskim obchodzonym z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II oraz 42. rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową, Muzeum przygotowało wystawę plenerową. Ekspozycję można obejrzeć na parkanie przy placu Zamkowym 4.
Piotrkowski zespół VOISENS nagrał kolejną produkcją muzyczną. Tym razem zdolni wokaliści z naszego miasta nagrali cover utworu „Czerwony jak cegła” zespołu Dżem.
…to tytuł najnowszej wystawy, którą można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Prezentację przygotowano w związku z przypadającą 8 października 128. rocznicą urodzin generała Ludwika Czyżewskiego.
Szkolenie dla rodziców oraz pokaz filmu „Legiony” to dwa wydarzenia na jakie w miniony weekend zaprosiła Mediateka 800-lecia.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na „Święto pieczonego ziemniaka – rodzinne spotkania na dziedzińcu MOK”. Festyn rodzinny odbędzie się już w niedzielę (11.10) o godz. 16:00.
Zawodniczki tańca sportowego z „Jaskółczyna” świetnie spisały się w kolejnych eliminacjach mistrzostw Polski, które pod koniec września odbyły się w Warszawie.