Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaprezentował założenia pomocy dla branż, które obecnie dotknięte są ograniczeniami związanymi z walką z pandemią koronawirusa.
Województwo Łódzkie serdecznie zaprasza do udziału w Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju – Łódzkie 2020, które odbędzie się w trybie on-line w dniu 29 października br.
Od 15 października wybrani przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS. Tarcza 5.0 zaczęła obowiązywać.
Ustawa zakłada trzy formy wsparcia, które ZUS udzieli przedstawicielom branży turystycznej, estradowej oraz wystawienniczej.
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego realizuje projekt "Grant na start". Projekt skierowany jest do 120 uczestników z obszaru województwa łódzkiego, tj. osób fizycznych, zamierzających prowadzić działalność gospodarczą przez co najmniej 12 miesięcy na terenie województwa łódzkiego.
Swoją działalność rozpoczęła Fundacja Pro NGO, która wraz z ambasadorem Jaśkiem Melą wspiera organizacje pozarządowe oraz ich rozwój. Głównym celem Fundacji jest profesjonalizacja działań NGO, mająca  na celu ułatwić ich współpracę z firmami oraz instytucjami rządowymi.
Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi ogłosiło nabór w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Agencja NPROFIT, prowadząca kampanię #bądźwidoczny kierowaną do przedsiębiorców, przygotowała II część bezpłatnego poradnika. Tym razem jest ona poświęcona reklamie w Internecie, a dokładniej Google Ads, czyli narzędziu, które pozwala firmom zaistnieć w wyszukiwarce internetowej.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z partnerami regionalnymi, realizują bezpłatne warsztaty  dla przedsiębiorców z sektora MŚP na temat innowacji na rzecz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i zrównoważonego rozwoju.
Zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r.
o wspieraniu nowych inwestycji, pomoc publiczna udzielana jest na nowe projekty inwestycyjne na terenie całego kraju, a nie jak do tej pory, jedynie na terenach położonych w granicach specjalnych stref ekonomicznych.
2 października odbędą się przetargi na 3 nieruchomości Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej:
  • Ul. Wojska Polskiego 264 - nieruchomość niezabudowana o pow. 0,9509 ha
  • Ul. Daleka - nieruchomość niezabudowana o pow. ~1,5520 ha
  • Ul. Wierzeje - nieruchomość niezabudowana o pow. ~1,6195 ha